suya süşen telefon tamir edilir mi?

Suya Düşen Telefon Nasıl Tamir Edilir?  Bazen de telefonun suya maruz kalmasıyla birçok parçası zarar görebilir. Elbette bu durumlarda orijinal ürün yani orijinal parçaların temini gerekebilir.

Suya Düşen Telefon Nasıl Tamir Edilir?

Suya Düşen Telefon Nasıl Tamir Edilir?  Sıvı temasları cihazlar için büyük arızalar ve riskler oluşturabilecek arızalardır.

Sıvı teması olan cihazların ilk müdahale olarak entegre üzerinde oluşan oksitleri temizlenmelidir, sonrasında cihaz arıza tespiti yapılmalıdır.

Layka gsm uzman kadrosu ile cihaz arıza tespiti sonrası yapılacak işlem ve ücretlendirme belirlenir ve müşteriler ile paylaşılır.

Cihazı incelemeden fiyat vermek ve yapılabileceğini söylemek mümkün değildir.

 

Suya Düşen Telefon Tamiri Ne Kadar Sürer? Telefonlarla ilgili en sık yaşanan kazalardan biri telefonun su geçirmesidir. Telefon suya düşebilir, telefonun üzerine kahve ya da çay döke biliriz. Telefon tamir süresi ne kadar sıvı teması olduğu ve sıvının yoğunluğuna göre değişir. Bu gibi durumlar da telefonu kurtarmak için atılması gereken bir kaç adım vardır..

Telefonunuz Suya Düştüğünde Yapmanız Gerekenler

1. Telefonunuzu sudan hemen çıkarın. Telefonunuz suyla temas ettiğinde yapılacak ilk şey, hemen sudan çıkarmaktır. Su altında ne kadar az zaman harcanırsa, genel olarak o kadar az hasar görüyor.

2. Telefonunuzu hemen kapatın ve açmayın. Telefonunuz ıslandıktan sonra yapılacak en önemli işlemlerden biri, telefonu kapatmak ve tekrar açmaya çalışmamaktır. Çünkü telefonunuz çalışıyor gibi görünüyor olsa da bunun yanlış bir güvenlik durumu olduğunu düşünmeniz gerekiyor.

Telefon Suya Düştüğünde Yapılmaması Gerekenler

  • Telefon kesinlikle açılmamalıdır. Cihaz açıldığı anda içine sızan su daha fazla parçaya zarar verecektir.
  • Telefon sallanmamalı ya da sarsılmamalıdır. Telefonu sallanır ya da sarsılırsa içine sızan su ilerleyebilir. Cihazın iç parçalarına daha kolay ulaşır. Bu yüzden telefonu sabit tutmak yerinde olacaktır.
  • Telefonun her hangi bir tuşuna basılmaması gerekir. Tuşlara basıldığında tuşlar yuvaya doğru itilir. Bu da suyun ilerlemesine neden olur.
  • Telefonun içine üflenmemelidir.
  • Telefonun içine hava verilmemelidir.
  • Telefona kesinlikle fön makinesi tutulmamalıdır.

İletişim

tel: 0553 175 96 96

Adres: Mandıra caddesi no 77 / A

(Metrobüse 5 dakikalık mesafededir.)

Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçin 🙂

Bir cevap yazın

Mail adresiniz paylaşılmayacaktır. Zorunlu Alanlar *

Yorumu Paylaş